Eesti linnusõbralikum klass - 5E klass
17.04.2017
Saue Gümnaasiumi 5e klass on Eesti linnusõbralikum klass!

AS Balsnack korraldas Eestis talvituvatele lindudele mõeldes toreda ja vastutustundliku konkursi "Eesti linnusõbralikum klass". Talve vältel lahendati erinevaid ülesandeid, mis pöörasid suuremat tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ning hoolitsemisele. Konkurss kestis novembrist märtsini ning osaleda võisid kõik Eesti koolide, klubide ja huviringide õpilased. Lõpuks oli konkursile registreerunud koole 79. Finaalis osales 12 kooli ning peaauhinna võitja valis välja tihane ise. Balsnack lähenes võitja valimisele väga loominguliselt- nimelt riputati õue 12 finalistide nimega rasvapalli ja võitjaks osutus see kool, kelle nimelisele rasvapallile tihane kõige esimesena lendas. Finaalist tehti ka otseülekanne facebookis Balsnacki lehel. Võit toimetati (autotäis Balsnacki kaupa) Saue Gümnaasiumisse ning pidulik üleandmine toimus aulas. Et rõõmust saaks veel rohkem lapsi osa, otsustas 5E klass osa oma võidust Toidupangale annetada. 5e klassijuhataja on õp. Kadi Kaja. Toredale tiitlivõidule aitasid veel kaasa õp. Valmar Kaur, Ave Kongo ja Laura Saaremäe.