Koolist

Saue hariduse lugu saab alguse juba 19. sajandist. Siis olnud Sauel oma koolituba. See periood vajab aga põhjalikumat uurimist ning jääb loota, et lähiaastad lubavad paotada ust möödunud aegadesse, et tuua selgust haridusloo algusesse Saue kandis.

Järgmine koolilugu saab Sauel alguse 1921. aastal ja kestab kuni 1974. aasta kevadeni, kui seoses koolivõrgu reorganiseerimisega suleti Saue 8-klassiline kool.

Saue kolmas koolilugu sai alguse 1985. aasta 1. septembril, kui avas oma uksed Saue uus kool - Saue Keskkool (1998. a gümnaasium).

32 aastat Saue Gümnaasiumi ajalugu on ühe kooli oma koha otsimise ja leidmise lugu meie haridusmaastikul. Nendel aastatel tehtud töö tunnustus lubab meil vaadata kindlalt tulevikku ja seada uusi sihte ning neid ka ellu viia.

Täna õpib kooli 50 klassikomplektis 995 õpilast. Kooli moto „Mõistuse ja südamega“ väärtustab õppimist ja hoolimist. Arvestades õpilase individuaalsust ja soosides loovust, tagame kvaliteetse hariduse ning valmisoleku elukestvaks õppeks.

Põhikoolis on kooli  õppekavas rõhuasetus emakeelel, matemaatikal ja inglise keelel. Gümnaasiumihariduse omandamisel on õpilasel võimalus valida reaalainete  või humanitaar- ja sotsiaalainete õppesuund.

Oleme kursis keskkonna ja eluviisi muutustest tulenevate trendidega, suuname õpilasi keskkonna säästlikkusele ning järgima tervislikke ja sportlikke eluviise. Oleme avatud uuendustele ja koostööle, väärtustades innovatiivsust.

Erinevaid enesearendamise võimalusi on võimalik leida kooli huviringides. Eriti populaarsed  on koorid, näiteringid, puutöö - ja robootikaringid. Tänu tihedale koostööle Saue Huvikeskusega on õpilastel võimalus osaleda üle 30 huviringi töös.

Saue Gümnaasiumis on aastate jooksul välja kujunenud koolielu rikastavad ja oma kooli tunnet süvendavad tugevad traditsioonid, mille hoidmisel ja edasikandmisel on gümnasistidel tähelepanuväärne  roll. Erilise, ainult Saue koolile omase auraga, on  õppeaasta ava – ja lõpuaktused, ainenädalad, ajalookonverents, õpetajatepäeva ja lõpukella tähistamine, gümnasistide jõuluball. Uhkusega kannavad Saue Gümnaasiumi õpilased oma kooli mütsi ning uudseid koolivormi komponente - vesti, pluusi, lipsu.

Meie kool pakub võimalusi kasvada teotahteliseks, arukaks ja vabaks inimeseks, läbides õppekava ning võttes aktiivselt osa alternatiivsetest õppevormidest. Õpilaskonverentsid, koostöö ülikoolidega, lektooriumid, õppereisid, uurimistööd, võistlused ning konkursid toetavad iseseisvuse ja julguse kujunemist.

On hea meel tõdeda, et Saue  Gümnaasiumi õpilased on olnud alati  tublid õppijad, löönud kaasa koolivälises tegevuses või olnud nakatavaks eeskujuks spordis.

Saue Gümnaasium oli 2015. a. Harjumaa koolide vahelise võistluse "Turvaline kool" võitja. 2016 aastal "Hea Kooli rajaleidja" tunnustus.

Pidev mõtestatud töö ja põhjendatud uuendustega kaasaminek tagavad kindlasti edu ka tulevikus.

Jaan Palumets
Saue Gümnaasiumi